Özel Direksiyon Dersi

Özel Direksiyon Dersi

Ehliyetim var araç kullanmadım ve kullanmayı çok istiyorum fakat bir takım endişelerim var başkalarına zarar vermekten korkuyorum, öyle birinden eğitim almalıyım ki bu endişelerim kaybolsun diyorsanız bize ulaşın.

jenny-ueberberg-6MJJHDfJQew-unsplash

Bilinçli Eğitim Sürüşünüzü Etkiler

Eğitimler katılımcıların eksiklerine göre düzenlenmektedir. İlk ders, adayın seviyesini tespit etmek için yeterli olmaktadır. Unutmayın ki; araç kullanmak alışkanlıklara dayalı egzersizler bütünüdür ve sürücülük hayatınızın başında alacağınız yanlış bilgiler sizi hata üstüne hata yapmaya itecektir.

Bireysel direksiyon eğitimine sağlıklı bir şekilde devam edebilmek için adayın eksiklerinin tam olarak belirlenmesi önemlidir. Aksi halde standart bir eğitim düzeniyle aday hem zaman hem de maddi kayba uğramaktadır.

Piskolojik, Teorik ve Pratik Üçgen

Bireysel direksiyon eğitimlerinde sadece pratik kullanımla kalınmaz. Katılımcının iyi ve güvenli bir sürücü olabilmesi, trafikte diğer insanların can ve mal güvenliğini tehlikeye atmaması için araç kullanmanın yanı sıra teorik bilgi düzeyi üzerine düşülür, trafik bilgisi iyileştirilir.

Otomobil kullanmanın önemli bir noktası da psikolojik yönüdür. Teorik bilgisi arttırılan, pratik kullanımı iyileştirilen aday trafiğe entegre edilirken işin psikolojik yanı da unutulmamalıdır. Aksi takdirde sürücü de trafik korkusu başlayacak, kendini rahat hissedemeyecek ve hatalar yapacaktır. Yanlış eğitmen ve eğitim metoduyla oluşan bu korkular “trafik fobisi”ne kadar uzanan sorunları da beraberinde getirecektir.

Doğru Metotta Eğitim

Verilen bireysel direksiyon eğitimlerinde işin teorik – pratik ve psikolojik yanı düşünülerek doğru adımlar atılır. Aday tedirgin edilmeden, seviyesine uygun pratikler eşliğinde eğitim görür.

Sığ trafikten ağır trafiğe kadar devam eden derslerde adayın ihtiyaç duyduğu tüm pratikler yapılarak kendine güvenmesi için adımlar atılır. Direksiyon eğitimlerinin süresi kişiye göre değişmektedir. Bir kişiye günde en az 2 saat, en fazla 5 saat bireysel direksiyon eğitimi verilmektedir.

SEVİYE RAPORLAMASI

Tüm eğitim programlarının öncesi ve sonrasında katılımcılara yazılı test uygulanmakta ve bu sayede gelişim daha net gözlenebilmektedir. Ayrıca pratik eğitimler esnasında katılımcının konuyla ilgili bilgi ve yetenekleri de eğitmenler tarafından değerlendirilmekte, tüm bu bilgiler eğitim sonrası firmalara raporlanmaktadır.

İletişim

İleri Sürüş Teknikleri Uzmanı
Ender Kozlu

DUMLUPINAR MAHALLESİ, BERAT SOKAK, 16285 NİLÜFER/BURSA

enderkozlu@gmail.com

SERTİFİKALAR