Anti Terör Sürüş Teknikleri

Anti Terör Sürüş Teknikleri

Anti-terör sürüş teknikleri, teröre maruz kalabilecek makam ve özel araçları kullanan personele bu durumlarda yapabilecekleri barikat yarma ve engelden kaçma teknik ve taktiklerini uygulamalı olarak gösteren bir eğitimdir.

antiterorist-640x394

ANTİ TERÖR SÜRÜŞ TEKNİKLERİ

Bir başka aracın yolu kapatması halinde kaçış taktikleri, geri giderken ani bir manevra ile 180 derecelik dönüşler, dar yerlerden hızlı geçişler, dar ve keskin virajlarda el freni ile dönüşler, yoğun trafikte kaçış pozisyonu almak, hızlı takip ve kaçan aracı durdurma taktikleri, perdeleme gibi konularda pratik yaptırılmaktadır.

Eğitimde ayrıca; düz frenaj virajda frenaj, viraj içerisinde ağırlık transferi ve düzeltilmesi, viraj dönüş teknikleri, ağırlık transferi dalgalanması ve kontrolü, kontrollü dönüşlerde beklenmeyen savrulma ve eliminasyonu, bilinçli kayma ve savrulma, dar alan optik yanılma kontrolü, engelden güvenli kaçma ve savrulma kontrolü ve dar alanda park teknikleri katılımcının kendi aracı ile uygulanmaktadır.

İÇERİK

  • Oluşabilecek senaryoları, trafiğe kapalı ve güvenli bir alanda uygulamalı olarak yaşama imkanı sunar,
  • Riskli durumların önceden algılanması için gerekli bilgileri verir ve olası tehditlere karşı savunmayı öğretir,
  • Kaygan zeminlere, acil frenlere ve ani çıkabilecek engellere karşı daha hazırlıklı hale gelmelerini sağlar,
  • Hava, yol ve trafik şartlarının sürüşteki etkilerini ve uygulanması gereken doğruları öğretir,
  • Direksiyon hakimiyetlerinin artmasını ve araç dinamiklerini kavramalarını sağlar,

SEVİYE RAPORLAMASI

Tüm eğitim programlarının öncesi ve sonrasında katılımcılara yazılı test uygulanmakta ve bu sayede gelişim daha net gözlenebilmektedir. Ayrıca pratik eğitimler esnasında katılımcının konuyla ilgili bilgi ve yetenekleri de eğitmenler tarafından değerlendirilmekte, tüm bu bilgiler eğitim sonrası firmalara raporlanmaktadır.

İletişim

İleri Sürüş Teknikleri Uzmanı
Ender Kozlu

DUMLUPINAR MAHALLESİ, BERAT SOKAK, 16285 NİLÜFER/BURSA

enderkozlu@gmail.com

SERTİFİKALAR