İleri Sürüş Teknikleri

İleri Sürüş Teknikleri

İleri sürüş teknikleri; çeşitli parkurlar kurarak sürücülerin gelişen ani ve farklı durumlarda yaşayabileceği olumsuz durumları yaşatarak becerilerini geliştirmek, kullandıkları araçları ve kendi limitlerini öğrenmesini sağlayan tekniklerdir.

ilerisurus5

İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ EĞİTİMİ

‘’İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi’’ iki farklı program olarak uygulanmaktadır. Tarafınızdan tahsis edilecek araçlarla verilen bu eğitim programı, katılımcıların kendi otomobillerinin dinamiklerini yaşayarak öğrenmelerini sağlar. Ayrıca kontrol kayıpları ve tehlikeli sürüşteki riskler uygulamalı olarak gösterilmektedir. Bu eğitim programı Türkiye’nin her yerinde uygulanabilmektedir. İleri sürüş-1 adlı program 1 tam gün, İleri Sürüş-2 adlı program 2 tam gün sürmektedir.

KAZANIMLAR

Otomotiv üreticileri, Sürüş sırasında yapılan hataları ve kontrol kayıplarını en aza indiren ABS, ESP gibi güvenlik ekipmanları ile donatılmış araçlar üretmektedir. Bu güvenlik ekipmanlarının kullanımının, sürücülere tanıtılması ve güvenli bir ortamda pratik yaptırılması gerekmektedir.

Ülkemizde verilen yetersiz sürüş eğitimi, bununla beraber sürücülerin kişisel becerileri ile hareket ederek riskleri daha da arttırması, maddi ve geri dönüşü olmayan manevi kayıplara neden olmaktadır.

Sürücülerin güvenlik ekipmanlarının yeteneklerinden tam olarak yararlanmaları ve riskli durumların önceden algılanmasını sağlamak için;

Değişik yol tutunma şartları yaratarak engelden kaçma, virajda önden kayma ve arkadan savrulma, fren, engelden kaçma, dar alan hızlı geçişleri, optik yanılma manevraları ve slalom istasyonları ile bu güvenlik sistemlerinin pratiği yaptırılmaktadır.

SEVİYE RAPORLAMASI

Tüm eğitim programlarının öncesi ve sonrasında katılımcılara yazılı test uygulanmakta ve bu sayede gelişim daha net gözlenebilmektedir. Ayrıca pratik eğitimler esnasında katılımcının konuyla ilgili bilgi ve yetenekleri de eğitmenler tarafından değerlendirilmekte, tüm bu bilgiler eğitim sonrası firmalara raporlanmaktadır.

İletişim

İleri Sürüş Teknikleri Uzmanı
Ender Kozlu

DUMLUPINAR MAHALLESİ, BERAT SOKAK, 16285 NİLÜFER/BURSA

enderkozlu@gmail.com

SERTİFİKALAR